Pályázataink

szechenyi projekt

Termékkereső

Így rendelhet...

Igy rendelhet

Kozmetikumok

Kozmetikumok

LXLine_partner_patika

biztonsagos patika

Légy ismerősünk

Látogatások

Oldalletöltések száma: 6678647
  

Cetirizin-Teva 10 mg filmtabl.(r.Cetirizin-Ratiop)

Nyomtatás
Kiszerelés: 30x
Mennyiségi egység: DOB
EP kártyával vásárolható
Szobahőmérsékleten tartandó

Nincs kép beállítva
Alapár adóval együtt:677 Ft
Fogyasztói ár kedvezménnyel
Fogyasztói ár609 Ft
Kedvezmény-68 Ft
Leírás

Tünetek

Bevételre szánt szerek mindenfajta allergiás panasz ellen

Betegtájékoztató

Cetirizin-ratiopharm 10 mg filmtabletta

Cetirizin-ratiopharm 10 mg filmtabletta 

   (ratiopharm)

 

Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.

–        Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-         További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

            Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei egy héten belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

            Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

Mik a készítmény összetevői?

Hatóanyag:

10 mg cetirizinium chloratum – filmtablettánként.

Egyéb összetevők: laktóz-monohidrát, mikrokristályos cellulóz, kolloid vízmentes szilícium-dioxid, magnézi­um-sztearát, Opadry Y-1-7000 (titán dioxid, hipromellóz, macrogol 400).

 

Mi a Cetirizin-ratiopharm filmtabletta és mire szolgál?

Allergia ellenes készítmény

Bizonyos allergiás megbetegedések tüneteinek a kezelése szolgáló gyógyszer:

–        az idült csalánkiütést (urticaria) kísérő panaszok: mint viszketés, duzzanatképződés, bőrpír kezelésére,

–        a szénanáthát (szezonális allergiás rhinitis) és egész éven át tartó allergiás náthát (peren­ni­á­lis allergiás rhinitis) kísérő panaszok, pl. tüsszögés, orrfolyás, orrviszketés, orrdugulás kez­elésére.

 

Mikor nem alkalmazható a készítmény?

–        súlyos vesebetegségben,

–        a hatóanyag vagy bármely más alkotórész iránti túlérzékenység esetén,

–        terhesség ideje alatt,

–        szoptatás ideje alatt,

–        2 éves kor alatti gyermekeknek.

 

Milyen betegségekről kell a kezelőorvost tájékoztatni a gyógyszer szedésének elkezdése előtt?

Vese- és/vagy májbetegségben szenvedő betegek tájékoztassák kezelőorvosukat betegsé­gük­ről a gyógyszer szedésének elkezdése előtt.

 

Hogyan kell a tablettát alkalmazni?

A betegtájékoztató előírása vagy orvosi utasítás szerint, az orvos által rendelt mennyiségben és az orvos által előírt ideig alkalmazható!

Ha nem biztos az adagolásban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét!

Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:

Felnőtteknek és 12 éves kor feletti gyermekeknek:

A szokásos adag naponta 1-szer 1 filmtabletta, lehetőleg este.

2-12 éves kor közötti gyermekeknek:

–        30 kg alatti testsúly esetén:
A szokásos adag naponta 1-szer ½ filmtabletta, lehetőleg este.

–        30 kg feletti testsúly esetén:
A szokásos adag naponta 1-szer 1 filmtabletta, lehetőleg este, vagy naponta 2-szer ½ film­tabletta (reggel és este).

 

Vese- és/vagy májbetegeknek általában a szokásos adag felét kell bevenni.

 

Hogyan és mikor kell bevenni a gyógyszert?

A filmtablettát szétrágás nélkül, folyadékkal, lehetőleg este kell bevenni. A készítmény az ét­kezésektől függetlenül bevehető.

 

Mire kell figyelni, ha kevés gyógyszer vett be, vagy egy adagot elfelejtett bevenni?

Folytassa a gyógyszer szedését az adagolási útmutatásban leírtak szerint.

Ne vegyen be kétszeres mennyiségű gyógyszert!

 

Mire kell ügyelnie a terhesség és a szoptatás alatt?

A gyógyszert nem szabad terhesség és szoptatás alatt alkalmazni. A hatóanyag átjut az anya­tejbe.

 

Mit kell figyelni, ha Ön idős beteg?

Idős betegek különösen érzékenyek lehetnek a szokásos adagolás mellett esetleg jelentkező mel­lékhatásokra (pl. vizelési nehézségek - különösen férfiak esetében, szájszárazság, zavart­ság, szédülés, álmosság, vérnyomásesés, esetleg túlzott izgatottság). Ezekről, valamint egyéb szokatlan tünetek jelentkezéséről a kezelőorvost értesíteni kell.

 

Mire kell ügyelnie a közúti közlekedés során, gépek kezelésekor vagy biztonságos támasz nélkül végzett munkavégzéskor?

Azoknak a betegeknek, akik autót vezetnek, gépeket kezelnek vagy biztonságos támasz nélkül dolgoznak fokozottan figyelni kell, hogy milyen a gyógyszerre adott egyéni reakciójuk. Ha a gyógyszer fejfájást, szédülést, álmosságot okoz, és így a koncentráló képességet csökkenti, kérje a kezelőorvos utasítását, arra vonatkozóan, hogy vezethet-e autót és végezhet-e baleseti veszéllyel járó munkát.

 

Milyen mellékhatások léphetnek fel a készítmény alkalmazásakor?

Ritka esetekben enyhe és átmeneti mellékhatások, pl. fejfájás, szédülés, álmosság, nyug­talan­ság, fáradt­ság, szájszárazság és gyomor-bél panaszok fordulhatnak elő.

Egyes betegek esetében túlérzékenységi reakciókat és májműködési zavarokat figyeltek meg.

 

Ha Ön mellékhatásokat észlel, olyat is esetleg, amelyek nem szerepelnek a leírásban, közölje azokat orvosával.

 

Milyen gyógyszerek befolyásolják a Cetirizin-ratiopharm filmtabletta hatását?

Jelenleg más gyógyszerekkel való kölcsönhatás nem ismeretes.

 

Milyen élvezeti szereket, ételeket és italokat kell kerülnie?

A gyógyszer szedése esetén alkoholt fogyasztani TILOS.

 

Mi a teendő a gyógyszer túladagolása során (szándékos vagy véletlen túladagolás)?

Túladagolás során a felsorolt mellékhatások felerősödve jelentkezhetnek.

A készítmény túladagolásának gyanúja esetén azonnal orvoshoz kell fordulni.

 

Mi a teendő ha az orvos bőrteszt-vizsgálatot rendel el?

Bőrteszt-vizsgálatok elvégzése előtt legalább 3 nappal abba kell hagyni a gyógyszer szedését.

 

 

Meddig lehet a készítményt felhasználni?

A gyógyszer lejárati ideje a csomagoláson olvasható.

A gyógyszert a lejárati időn túl nem szabad felhasználni!

 

A készítményt gyermekek elől gondosan el kell zárni!

 

Hogyan kell tárolni a gyógyszert?

Szobahőmérsékleten (30 °C alatt) kell a gyógyszert tárolni.

 

Csomagolás

A készítmény 20, 30, 50 vagy 100 filmtablettát tartalmaz dobozonként.

 

Gyártó:

Merckle GmbH., Németország

 

Forgalombahozatali engedély jogosultja:

ratiopharm Hungaria Kft., Budapest

 

OGYI-T- 7905/01      (20 db)

OGYI-T 7905/04        (30 db)

OGYI-T- 7905/02      (50 db)

OGYI-T- 7905/03      (100 db)

 

A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2009. április 28.

 

 

 

OGYEI logo hiv

Kosár

 x 

A kosár üres

ALMA NEW

Kérdezze meg...


Egészségpénztárak

bankkartya2

OC Cafe logo

PROMOBOX 2

gyogygond3

Cegadatok X

Beszélünk angolul, németül!
Kerekesszékkel
© Fehér Kígyó Gyógyszertár és Orvosi Központ - 2011 | Adatkezelési tájékoztató | Jognyilatkozat | Impresszum | Oldaltérkép
A honlap oldalain található gyógyszerrel kapcsolatos információk betegség esetén nem helyettesíthetik a szakember megkeresését.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót és kérdezze meg gyógyszerészét!