Az érrendszer egyik betegsége a visszeresség. A test alsó régióján, a lábon nagyobb a terhelés, így főként a kor előre haladtával az érfalak meggyengülnek, a visszerek kitágulnak. Nyáron a folyadékvesztés felerősítheti a visszerességet. Összeállításunk a témáról részletes szakmai információkkal szolgál. Patikánk a visszeresség kezelésére az alábbi készítményeket ajánlja:
A visszeret a lábak nem megfelelő vérellátása okozza, ez pedig gondot okozhat a bőr, a szövetek és az izmok táplálásában, ami hosszabb távon fekélyesedéshez, a bőr elhalásához vezethet. A visszér leggyakoribb tünetei az elnehezedő, fáradt lábak, a lábfej, vagy az egész lábszár zsibbadása, viszketés, északai lábgörcsök. Összeállításunkban hasznos információkat, tanácsokat olvashat a visszérről. Patikánk a visszeres tünetek enyhítésére az alábbi készítményeket ajánlja:
A visszértágulat (orvosi nevén varicositas) gyakori betegség. Leggyakrabban a lábakon jelentkezik, de előfordulhat a hüvelyben és a végbélben is (lásd aranyér). Egyes esetekben családi hajlam is megfigyelhető.
Nyáron, a tartós melegben nemcsak a visszérbetegek, hanem az egészséges emberek is tapasztalhatják, hogy kitágulnak a lábukon az erek. A szervezet így próbálja a hőháztartását rendben tartani, miközben hőt adunk le, fokozódik a vérkeringés – magyarázza a jelenséget Dr. Szeberin Zoltán. A Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Érsebészeti Tanszékének docense azt tanácsolja: a visszér megelőzése érdekében igyunk sok vizet és mozogjunk rendszeresen. Különösen veszélyeztetettek az ülő és álló munkát végzők és a kismamák. A cikk teljes terjedelemben itt olvasható! Forrás: Informed
A visszértágulat kezdeti állapotban még nem okoz a bőrön is látható tüneteket, ugyanakkor a keringési zavar már károsítja az érfalakat, alapot teremtve a későbbi, súlyosabb tüneteknek. Figyeljen oda a kezdeti tünetekre!