Teljesítménykényszer, kimaradsz, ha lemaradsz, leváltható vagy, helyettesíthető vagy, neked kell a legjobbnak lenni, ezért mindent meg kell tenned... Talán ezekre a "jellemzőkre" vezethetőek vissza a kiégés, a burnout tüneteggyüttes okai. A téma kapcsán Prof. Dr. Faludi Gábor pszichiáter szakorvos, egyetemi tanárral készítettünk interjút Patikánk a tünetegyüttes kapcsán az alábbi készítményeket ajánlja:
Már a múlt század végén feltűnt pszichés „betegségként” a túlfeszített munkával járó tünetegyüttes, amelyet ma burnout, más néven kiégés szindrómaként említenek. A munkahely megtartásával, a túlterheltséggel kapcsolatos probléma-együttesről Prof. Dr. Faludi Gábort a Semmelweis Egyetem emeritus professzorát, a Magyar Pszichofarmakológusok Társaságának elnökét kérdeztük.
Ismét felülvizsgálták a WHO betegségeket és rendellenességeket jegyző listáját, az International Classification of Diseases-t (ICD) – számol be az IFLScience. A jegyzékbe új fogalomként a kiégés is bekerült, a WHO szerint az állapotot a nem megfelelően kezelt munkahelyi stressz okozza. A cikk teljes terjedelemben itt olvasható! Forrás: NG.hu
Kimerültnek, üresnek érzi magát? Mintha elhagyta volna az életkedve? A kiégettség, vagy más nevén "burnout" jellegzetes tünetei ezek. Oka többnyire az ideges, mindent elsorvasztó életmód, a munkahelyi és otthoni túlterheltség. Ha úgy érezzük, életerőnk kimerült, mindenképpen fel kell töltenünk! A cikk teljes terjedelemben itt olvasható! Forrás: Informed
A kiégés vagy burnout egy tünetegyüttes, amely hosszútávú fokozott érzelmi megterhelés, kedvezőtlen stresszhatások következtében létrejövő fizikai-érzelmi-mentális kimerülés. Töltse ki tesztünket és állapítsa meg szenved-e hasonló problémában!