Bizonyos életkor felett – ez akár már 45-50 év körül kezdődhet - a memória romlása, a szellemi képességek csökkenése tapasztalható, és a folyamat az évek múlásával, általában egyre nehezebb helyzeteket eredményez. Összeállításunkban áttekintjük a memóriazavar okait, beleértve a lelki problémákat, a megelőzés ajánlott módszereit. Ha felismerhetők a mentális képességek változásának jelei, mindent megtenni a folyamat lassításáért, a mentális képességek javításáért. Patikánk az időskori memóriazavarok tüneteinek csökkentésére az alábbi készítményeket ajánlja:
Megesik, hogy hirtelen nem jut eszünkbe egy kifejezés, vagy találkozunk valakivel, de nem emlékezünk a nevére. Túlhajszolt életünknek ez velejárója, ha azonban ez gyakran előfordul és más tünetek is kísérik (például szédülés), érdemes orvoshoz fordulni.
A cukorbetegség és a depresszió korai felismerése és kezelése, valamint az egészséges táplálkozás és az agy megfelelő karbantartása, a legjobb fegyverek az időskori demencia ellen - derült ki egy új tanulmányból.
Nem is gondolnánk, hogy a látszólag fizikai tünetek következtében megjelenő memóriazavarok mögött is állhatnak lelki tényezők... Pszichénk olykor csak a „felejtés művészetével” képes bizonyos terhek alól felmentést adni…
A szellemi képességek változása 40 év fölött természetes folyamatnak tekinthető, ami a kor előrehaladtával gyakran fokozódik. Napjainkban szerencsére már vannak olyan módszerek, amelyekkel idejekorán felismerhetők ezen mentális változások, majd mérhető a tendenciájuk.